تور ارمنستان

» تداوم پروازهای ایران به ترکیه با وجود مشکل سوخت

  • تاریخ : ۱۳ام آبان ۱۳۹۷
  • موضوع : تور
  • بازدید :
  • نظرات : بدون نظر


پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به ترکیه با وجود مشکلاتی که در سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی در ترکیه به وجود آمده، همچنان در حال انجام است.

در طول تمام سال‌های گذشته ایران با ترکیه رابطه هوایی گسترده‌ای داشته و پیوسته تاکید دو کشور بر لزوم تداوم روند پروازهای مشترک بوده است. در حال حاضر هر یک از ایرلاین‌های دو کشور مجوز ۱۰۰ پرواز هفتگی به آسمان یکدیگر را دارند و این روند ادامه خواهد داشت.

سالانه حدود ۲٫۵ میلیون مسافر ایرانی عازم ترکیه می‌شوند.

از روز نخست ماه نوامبر سال جاری شرکت ترکیه‌ای سوخت‌رسان به ایرلاین‌ها که در فرودگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، به هواپیماهای ایرانی سوخت‌ نداد و به همین دلیل ابهام‌هایی در حوزه تداوم برنامه‌های پروازی دو طرف به وجود آورد.

زیر سایه رابطه مناسب ایران با ترکیه بحث سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی توسط سازمان هواپیمایی کشوری ایران پیگیری شده و مشکلات سوخت برطرف خواهد شد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به موافقت‌نامه همکاری دوجانبه هوایی میان ایران و ترکیه بیان کرد:

در چارچوب این توافق‌نامه دو طرف موظف هستند که خدمات فرودگاهی مورد نیاز ایرلاین‌های هر کشور را ارائه کنند. از این رو همانطور که ایران به طور کامل به این موافقت‌نامه پایبند بوده، مذاکرات به منظور اجرایی شدن تعهدات ترکیه در این زمینه نیز ادامه خواهد داشت.

هر چند دولت ترامپ تحریم‌های جدید اقتصادی خود علیه ایران را اجرایی کرده اما ترکیه جزو کشورهایی است که از تحریم‌های نفتی معاف خواهند شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.