تور ارمنستان

» سان لوکا؛ طولانی ترین رواق دنیا


رواق‌ها فضاهای سرپوشیده و ستون‌داری هستند که هدف از ساخت آن‌ها حفاطت از عابران در برابر باران و تابش آفتاب بوده است. رواق دی سن لوکا طولانی‌ترین رواق دنیا است که در شهر بولونیا قرار دارد.

مقاله‌های مرتبط:

۳۰۰ متر بالاتر از شهر «بولونیا» و بر بالای تپه‌ای جنگلی، یک کلیسا با طرح کاتولیک رومی متعلق به قرن ۱۲ میلادی به نام «کلیسای مدونا دی سان لوکا» (Sanctuary of the Madonna of San Luca) قرار دارد. علاوه بر این‌که می‌توانید با ماشین تا بالای تپه رانندگی کنید، یک راهروی ویژه نیز برای این مکان ساخته شده که می‌توانید کل مسیر را در آن قدم بزنید. این گذرگاه سرپوشیده‌ی مهم از ۶۶۶ طاق تشکیل شده و ۳۸۰۰ متر طول دارد که آن را تبدیل به طولانی‌ترین رواق دنیا کرده است.

«رواق سان لوکا» (The Portico di San Luca) جایی بین قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی ساخته شد تا تندیس این بست طی یک مراسم راهپیمایی سالانه به دور از رطوبت باران به بالای تپه حمل شود. طبق افسانه‌ها، حوالی قرن ۱۵ میلادی دوره‌ای طولانی از بارش‌ باران اتفاق افتاده که به بسیاری از محصولات کشاورزی لطمه زده بود و پس از آن‌که تندیس از «سن لوکا» به پایین شهر آورده شد، باران به طرز معجزه‌آسایی قطع شد. از آن دوره تاکنون، همه ساله یک راهپیمایی در مدت زمان جشن عروج برگزار می‌شود و طی آن تندیس بیزانس جواهرنشان مادونا از بازیلیکا به «کلیسای جامع سن پیترو» حمل می‌شود. با گذشت زمان، مسیر بست به مرکز شهر سنگ‌فرش شد و سپس با یک رواق پوشیده شد تا تندیس از بارانی که اغلب هنگام برگزاری مراسم می‌بارید، در امان باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.