تور ارمنستان

» تسهیل در دریافت ویزای اوکراین


اوکراین، از تسهیل شرایط صدور ویزا برای ایرانیان خبر داد.

اوکراین، پنجمین کشور دنیا در تولید تجهیزات فضانوردی، هواپیما، کشتی‌سازی و کشتی‌رانی، فناوری‌های اطلاعاتی و هایتک و غیره است. این کشور همچنین به دلیل دارا بودن خاک حاصلخیز، در زمینه کشاورزی نیز ظرفیت‌های خوبی دارد و از پنجمین صادر کننده آرد و گندم در جهان است. در سال گذشته، ۶۵ میلیون تن گندم در این کشور تولید و ۲۸ میلیون تن آرد صادر شده است، که در برنامه‌ریزی ۴ تا ۵ ساله، این عدد را به ۱۰۰ میلیون تن خواهیم رساند.

این اطلاعات، اظهارات سرگئی بوردیلیاک، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار اوکراین در جمهوری اسلامی ایران، در دیدار و گفتگو با استاندار گلستان است. بوردیلیاک در این دیدار، علاوه بر اطلاعات ذکر شده، گفته است:

اعتقاد دارم که ارتباط کشورها را باید استان به استان، شهر به شهر و شرکت به شرکت توسعه داد. در حال حاضر، مدت زمان صدور ویزا اوکراین برای ایرانی‌ها، از سه هفته به کمتر از یک هفته کاهش یافته و تجار و بازرگانان نیز می‌توانند با ارائه معرفی‌نامه از اتاق بازرگانی، ویزا دریافت نمایند.

بوردیلیاک در ادامه گفتگو از نیاز کشورش به گیاهان دارویی سخن گفته و ابراز کرده که با توجه به وجود انواع مختلف این نوع گیاه در استان، خواستار گسترش همکاری در این زمینه است.

اوکراین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.