تور ارمنستان

» راه‌اندازی اپلیکیشن گردشگری اینترنتی در شهرکرد در اسفند امسال


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری خبر از راه‌اندازی اپلیکیشن گردشگری در شهرکرد داد.

مقاله‌های مرتبط

در راستای خدمت‌رسانی به گردشگران در نوروز و تابستان ۹۸ اپلیکیشن گردشگری اینترنتی در اسفند ماه امسال در شهرکرد راه‌اندازی خواهد شد، بعد از آن در سایر شهرهای استان که گردشگران بیشتری حضور دارند مانند سامان و بروجن نصب خواهد شد.

مزیت‌های این اپلیکیشن عبارتند از: ارائه سرویس‌های مورد نیاز گردشگران، حمایت از شرکت‌های استارآپ، تلفیق گردشگری سنتی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات.

اشتغال‌زایی و درآمد از نتایج گردشگری اینترنتی خواهد بود که با تکیه بر شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر شرکت‌های فعال در این زمینه، این بستر در استان چهارمحال و بختیاری برای پذیرش مسافر در نوروز و ایام تابستان مهیا خواهد شد.

مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به ۱۲ روستا و ۲۵ منطقه هدف گردشگری استان که دارای مراکز تفریحی، محصولات باغی، صنایع دستی و … هستند، تصریح کرد:

با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این مناطق و بهره‌گیری از اپلیکیشن گردشگری اینترنتی، سرویس‌هایی چون معرفی اماکن تفریحی، موزه‌ها، آبشارها و سوغات این مناطق و سایر مناطق مختلف استان به مسافرانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند، ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:

با ورود گردشگران به مرکز استان اپلیکیشن به‌صورت چتر رایگان وای‌فای روی گوشی هوشمند آنان نصب می‌شود و به‌دنبال آن هستیم تا با کمک اپراتورها، پیش شماره‌های سایر استان‌ها نیز هنگام وارد شدن به مرکز استان در محدوده سرویس‌های اپراتوری قرار گیرند و یک پیامک به آنان ارسال شده و از اپلیکیشن استفاده کنند.

به وسیله این اپلیکیشن موقعیت مکانی گردشگر تعیین شده و راهنمایی خواهد کرد که از چه اماکن تفریحی، سوپرمارکت، رستوران، جایگاه سوخت رسانی و… استفاده کند که نزدیک‌ترین آدرس را ارائه دهد.

به منظور اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوا، کمپ‌های هلال احمر و تعمیر خودرو، کمیته‌هایی که ذیل ستاد تسهیلات نوروزی هستند، به اپلیکیشن لینک داده خواهد شد.

بلالی با بیان این‌که اپلیکیشن هزینه‌ای برای دستگاه‌های اجرای ندارد و به‌صورت رایگان نصب می‌شود، خاطرنشان کرد:

آمادگی داریم تا از فعالیت شرکت‌های فعال در زمینه گردشگری که هر گونه طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند، استفاده کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.